Hasičská zbrojnice – Matěj Kučera

Galerie moderního umění – Dominik Vojta

Vodní nádrž Naděje – Čajanová, Ulenfeldová

V těchto domech bychom rádi bydleli

V těchto domech bychom rádi bydleli

V úterý 21. 6. proběhlo školní kolo SOČ, tentokrát pro studenty třetího ročníku oboru stavebnictví. Ti v rámci soutěže prezentovali návrhy svých rodinných domů, které vyprojektovali během školního roku v rámci předmětu konstrukční cvičení. Do soutěže se přihlásili...

číst více
4. místo v celostátním kole SOČ

4. místo v celostátním kole SOČ

Dne 12. 6. proběhlo celostátní kolo soutěže Středoškolská odborná činnost, ve které obhajovali svou práci tito studenti třídy 4. B: Kristýna Kavková, Eliška Zajíčková, Daniel Mařák, Václav Namyslo a Jan Olšina a to v kategorii 11 - Stavebnictví, architektura a design...

číst více
Projektování v ArchiCADu

Projektování v ArchiCADu

V lednu se konala třídní kola soutěže v grafickém programu ArchiCAD v.20 a v.22, do kterých se zapojili všichni žáci 3. a 4. ročníků oboru stavebnictví. 11 nejlepších žáků ze tříd 4. A a 4. B, a 7 nejlepších žáků 3. ročníků postoupilo do školního kola, které proběhlo...

číst více

Termíny soutěží ve školním roce 2020/2021

Kromě prestižní SOČ (Středoškolské odborné činnosti) se můžete zapojit i do soutěží firem Velux, Ytong či Porotherm, Konference VUT – Stavkos nebo vyzkoušet skupinový projekt Stavíme z lepenky. Od února začnou rovněž třídní kola soutěže Projektování v ArchiCADu. Termíny jsou uvedeny v tabulce níže. Upřesňující informace podá ing. Silvie Kempová.

Pravidla jednotlivých soutěží najdete u vstupu do školy nebo na webových stránkách Studijní materiály – Předmětové komise – Pravidla odborných předmětů.

NázevKdoTermín školního kolaTermín vyhlašovatele (odeslání)
Práce s grafickými programy - projektování v Archicadu (Ing. Mikula, Ing. Kubicová)Stav 4. ročníkv rámci předmětu CAD systémy – leden/ únor 2022 zatím nevyhlášeno
SOČ – prezentace ročníkového projektu (Ing. Kempová)
Stav 4. ročník16. 3. 2022 okresní kolo – březen, duben
SOČ – prezentace ročníkového projektu (Ing. Kempová)Stav 3. ročník15. 6. 2022
SOČ – prezentace (Ing. Hanková)Geo 1. – 4. ročník16. 3. 2022 okresní kolo – březen, duben
SOČ – modely (Ing. Arch. Melkusová)
Lyc 1. – 4. ročník
16. 3. 2022 okresní kolo – březen, duben
SOČ – modely (Ing. Kauzlaričová)
Stav 1. - 4. ročník
16. 3. 2022 okresní kolo – březen, duben
Ytong (Ing. Kauzlaričová)Stav 3. a 4. ročník
2. 5. 2022 + přihlášení na https://www.xella.cz/cs_CZ/prihlaska-na-stredoskolskou-soutez regionální kolo 16. 5. 2022
Stavíme ze špejlí (Ing. Kempová)všechny obory a ročníkyzatím nevyhlášenozatím nevyhlášeno
Velux (Ing. Kempová)Stav 3. a 4. ročníkzatím nevyhlášenozatím nevyhlášeno
Porotherm (Ing. Charvátová)Stav 3. ročníkzatím nevyhlášenozatím nevyhlášeno
Porotherm (Ing. Charvátová)Stav 4. ročníkzatím nevyhlášenozatím nevyhlášeno
Konference Stavoks – VUT Brno - (Ing. Kempová)
Stav, Lyc 4.ročník
zatím nevyhlášenozatím nevyhlášeno
Stavíme z lepenky (Ing. Kempová)1. - 4. ročník
zatím nevyhlášenozatím nevyhlášeno

Školní rok 2020/2021

Středoškolská odborná činnostSOČ na SPŠ stavební Ostrava

Celostátní kolo – Projekt revitalizace zahrady objektu Marianum v Opavě:

místo: Kristýna Kavková, Eliška Zajíčková, Daniel Mařák, Václav Namyslo a Jan Olšina (4. B)

Soutěž o nejlepší projekt – Porotherm

Do celostátního kola – projekt rodinný dům postoupil:

Vojtěch Kukač (3. B)

Soutěž o nejlepší projekt – PorothermSOČ na SPŠ stavební Ostrava

Do celostátního kola – projekt občanské a bytové stavby postoupil:

Jiří Šindler (4. A)

 

 

 

 

Školní rok 2019/2020

Soutěž o nejlepší projekt – Porotherm

Do celostátního kola – projekt rodinný dům postoupili:

Daniel Mařák (3. B)
Jiří Šindler (3. A)
Dominik Válek (3. C)

Soutěž o nejlepší projekt – Porotherm – speciální ocenění společnosti Tondach

Do celostátního kola – projekt rodinný dům postoupil:

Daniel Mařák (3. B)

Školní rok 2018/2019

Projektování v grafických programech

Celostátní kolo
1. místo – Vojtěch Niedermertl (4. A)

Soutěž o nejlepší projekt – Porotherm

Celostátní kolo
1. místo – Matěj Kučera (4. A) – hasičská zbrojnice

Soutěž o nejlepší projekt – Ytong

Celostátní kolo – projekt občanské stavby
1. místo – Pavel Krpec (4. A) – rehabilitační centrum

Stavby z vlnité lepenky

Celostátní kolo – transportní obal
1. místo – Kateřina Čajanová (3. A), Adéla Ufenfeldová (3. A)

Celostátní kolo – model Vodní nádrž NADĚJE
2. místo – Kateřina Čajanová (3. A), Adéla Ufenfeldová (3. A)

Středoškolská odborná činnost

Celostátní kolo – projekt občanské stavby
5. místo – Matěj Kučera (4. A) – hasičská zbrojnice

King of Daylight – Velux

Do celostátního kola postoupil:
Vojtěch Niedermertl (4. A)

Soutěž Bridge Builder Contest – stavba mostů ze špejlí

Krajské kolo
5. místo: Tereza Neoralová, Barbora Pustějovská, Filip Pošvic – všichni ze třídy 3. G
14. místo: Mikuláš Műller, Lukáš Ramach a Matěj Uher – všichni ze třídy 1. B

Školní rok 2017/2018

Stavby z vlnité lepenky

Celostátní kolo – prezentace

1. místo – Jan Pytlík (4. L)

Celostátní kolo – model

3. místo – Kateřina Čajanová (2. A), Jan Pytlík (4. L), Adéla Ufenfeldová (2. A)

Soutěž o nejlepší projekt – Porotherm

Do celostátního kola v kategorii třetích ročníků postoupili:

Pavel Krpec (3. A)
Daniel Vojtovič (3. B)
Vojtěch Niedermertl (3. A)

Celostátní kolo

2. místo – Vojtěch Niedermertl (3. A) + speciální ocenění společnosti Tondach

Do celostátního kola v kategorii čtvrtých ročníků postoupili:

Lukáš Zapletálek (4. B)
Jan Richtár (4. B)

Projektování v grafických programech

Do celostátního kola postoupily:

Karin Hájková (4. S)
Kateřina Poislová (4. S)

Celostátní kolo

5. místo – Kateřina Poislová (4. S)
10. místo – Karin Hájková (4. S)

Bridge Builder Contest – stavba mostů ze špejlí

Krajské kolo

6. místo: Daniel Hašek (3. S) Matěj Konečný (3. S) a Dominik Štěpán (3. A)
9. místo: smíšené družstvo, které za školu zastupoval Marek Janiš (3. S)
14. místo: Vojtěch Polák (3. S), Ondřej Hrabec (3. S) a Patrik Kalabus (3. S)

Život pod střechou firmy Velux

Do celostátního kola postoupili:

Daniel Vojtovič (3. B)
Vojtěch Niedermertl (3. A)
Daniel Hašek (3. S)

Stavění jeřábů ze špejlí

Regionální kolo

2. místo: Tomáš Kalvar (1. B), Artur Koch (1. B), Vít Kolaska (1. B), Daniel Mařák (1. B)

Školní rok 2016/2017

Stavby z vlnité lepenky

Celostátní kolo 1. místo – Jan Pytlík (3. L)

Soutěž o nejlepší projekt – Porotherm

Do celostátního kola v kategorii třetích ročníků postoupili:

Jakub Maštalíř (3. B)
Kateřina Poislová (3. S)

Do celostátního kola v kategorii čtvrtých ročníků postoupili:

Marek Mlčoch (4. A)
Anna Bortlíková (4. B)

Celostátní kolo 2. místo – Anna Bortlíková (4. B)

Projektování v grafických programech

Do celostátního kola postoupili:

Jakub Kasper (4. A)
Jan Wondra (4. B)

Celostátní kolo 6. místo – Jan Wondra (4. B)

Bridge Builder Contest – stavba mostů ze špejlí

Krajské kolo

2. místo – Daniel Hašek, Marek Janiš a Matěj Konečný (2. S)

Středoškolská odborná činnost (SOČ)

Krajské kolo SOČ

Kategorie Stavebnictví, architektura a design interiérů:

3. místo – Jan Wondra (4. B)
4. místo – Anna Bortlíková (4. B)

Kategorie Ochrana a tvorba životního prostředí:

3. místo – Jan Kubošek (4. L)

Studentská středoškolská soutěž Xella Ytong

Regionální kolo
1. místo – Marek Vávra (4. A)

Do celostátního kola postoupil:

Marek Vávra (4. A)

Život pod střechou firmy Velux

Do celostátního kola postoupily:

Anna Bortlíková (4. B)
Karin Hájková (3. S)
Kateřina Poislová (3. S)

Školní rok 2015/2016

Středoškolská odborná činnost (SOČ)

Okresní kolo SOČ

Kategorie Stavebnictví, architektura a design interiérů

1. místo – Daniel Bedřich (4. A)

Soutěž o nejlepší projekt – Porotherm

Do celostátního kola v kategorii třetích ročníků postoupili:

Tomáš Drahoňovský (3. A)
Anna Bortlíková (3. B)
Marek Holáň (3. A)

Do celostátního kola v kategorii čtvrtých ročníků postoupili:

Filip Galda (4. C)
Lukáš Zapletálek (4. A)
Jan Ozog (4. A)

Soutěž Život pod střechou – Velux

Do celostátního kola postoupili:

Anna Bortlíková (3. B)
Martin Kuchár (3. B)

Soutěž Práce s grafickými programy na stavební průmyslovce

Do celostátního kola postoupili:

Jan Sedlák (4. A)

Školní rok 2014/2015

Středoškolská odborná činnost (SOČ)

Krajské kolo SOČ

Kategorie Stavebnictví, architektura a design interiérů:
1. místo – Martin Zawierucha (4. A)

Kategorie Ochrana a tvorba životního prostředí:
2. místo – Jan Sedlák (3.A)

Celostátní kolo SOČ

Kategorie Stavebnictví, architektura a design interiérů:
7. místo – Martin Zawierucha (4. A)

Soutěž o nejlepší projekt – Porotherm

Do celostátního kola v kategorii třetích ročníků postoupili:
Teodor Sadocha (3. B)
Filip Galda (3. C)
Jan Ozog (3. A)

Do celostátního kola v kategorii čtvrtých ročníků postoupil:
Ivo Pospěch (4. A)

Studentská středoškolská soutěž Xella Ytong

Regionální kolo:
2. místo – Martin Zawierucha (4. A)

Do celostátního kola postoupil:
Martin Zawierucha (4. A)

Život pod střechou firmy Velux

Do celostátního kola postoupili:
Anna Bortlíková (3. A)
Jan Ozog (3. A)
Jan Sedlák (3. A)

Školní rok 2013/2014

Krajské kolo SOČ

Kategorie Projekty:
1. místo – Petr Ksiažek (4. B)
3. místo – Helena Urbánková (4. B)

Kategorie Učební pomůcky:
8. místo – Marek Fuciman (4.L)

Celostátní kolo SOČ

Kategorie Projekty:
12. místo – Petr Ksiažek (4. B)

Soutěž o nejlepší projekt – Porotherm

Do celostátního kola v kategorii třetích ročníků postoupili:
Gabriela Bulvasová (3. B)
Ivo Pospěch (3. A)
Marek Hrnčíř (3. A)

Do celostátního kola v kategorii čtvrtých ročníků postoupili:
Helena Urbánková (4. B)
Petr Ksiažek (4.B)
Matěj Gomola (4. B), který zde obsadil 3. místo

Studentská středoškolská soutěž Xella Ytong

Do celostátního kola postoupil:
Václav Hurník (4. A)

Život pod střechou firmy Velux

Do celostátního kola postoupili:
Hana Petrášová (3. B)
Jakub Vavřík (3. B)
Gabriela Bulvasová (3.B)

Školní rok 2012/2013

23. října 2013 převzala absolventka školy Zuzana Široká jako jedna z 25 vybraných studentů v kraji ocenění pro nejúspěšnější žáky středních škol v Moravskoslezském kraji ve školním roce 2012/2013.

Práce s grafickými programy – ArchiCAD

Celostátní kolo:
7. místo – Zuzana Široká (4. B)
20. místo – Jan Šrubař (4. C)

Krajské kolo SOČ

Kategorie Projekty:
2. místo – Josef Šindlář (4. B)
3. místo – Zuzana Široká (4. B)

Soutěž o nejlepší projekt – Porotherm

Do celostátního kola v kategorii třetích ročníků postoupili:
Jiří Krasula (3. A)
Matěj Gomola (3. B)
Tereza Homolová (3. B)

Do celostátního kola v kategorii čtvrtých ročníků postoupily:
Sandra Matulová (4. D)
Zuzana Široká (4. B)
Adéla Nytrová (4. B)

Studentská středoškolská soutěž Xella Ytong

Do celostátního kola postoupil:
Josef Šindlář (4. B)

Život pod střechou firmy Velux

Do celostátního kola postoupili:
Martin Mlčák (3. B)
Adam Děcký (3. C)
Josef Šindlář (4. B)
Tomáš Obruča (4. B)

Stavby z vlnité lepenky – Mosty v mém okolí

Do celostátního kola postoupil tým ve složení:
Adam Děcký (3. C)
Dana Grunertová (3. C)
Terezie Muczková (3. C)

Školní rok 2010/2011

Celostátní kolo ArchiCAD

1. místo – Zdeňka Neuwirthová
4. místo – Blanka Chudíková

Krajské kolo SOČ

Kategorie Projekty:
3. místo – Marek Škrdla 4. C
4. místo – Radim Kokeš 4. C