Ve středu 25. 1. 2023 proběhlo celostátní kolo soutěže v oceňování stavebních prací „Liga rozpočtářů 2023“, kde naši školu reprezentovali žáci Jiří Novák (4. A) a Karel Červenka (4. C). Soutěž pořádá společnost ÚRS CZ a. s. ve spolupráci s Katedrou stavební ekonomiky FSV ČVUT v Praze a je určena pro studenty 4. ročníků středních odborných škol se stavebním zaměřením. V rámci soutěžního zadání řešili žáci různorodé úkoly, kde prokazovali zdatnost při práci ve stavebním SW KROS4 a zúročili své znalosti stavebního provozu. 

V celostátním kole se utkalo 30 žáků ze třinácti škol z celé České republiky. Naši žáci v této konkurenci výborně obstáli: 4. místo mezi jednotlivci pro Jirku Nováka a 8. nejlepší bodové skóre Karla Červinky vynesly náš tým na celkové druhé místo. Výborná práce obou našich zástupců se promítla do závěrečného hodnocení, kde bylo naší škole uděleno čestné uznání za kvalitní přípravu studentů v oblasti oceňování stavebních prací.

Soutěž byla obohacena o zajímavý doprovodný program v podobě odborných přednášek či komentovaných prohlídek v budovách stavební fakulty a fakulty architektury, které nám všem přinesly nové technické informace a výborně vyplnily čas nutný pro vyhodnocení prací.

Ing. Iva Polochová