Vyhlášení 14. ročníku soutěže Život pod střechou se konalo 18. června 2018 v centru obnovy památek architektury 20. století v rekonstruované vile Stiassni v Brně. Naši školu reprezentovali v kategorii „Návrh rodinného domu“ studenti: Daniel Hašek (3. S), Vojtěch Niedermertl (3. A) a Daniel Vojtovič (3. B). Kluci se v konkurenci ostatních škol rozhodně neztratili – důkazem jsou jejich práce v publikaci, kterou organizátor soutěže u příležitosti celostátního kola vydal. Do této soutěže bylo přihlášeno přes 200 odevzdaných projektů ze středních stavebních škol z celé republiky, ze kterých do celostátního kola postoupilo 60 prací. A naši byli mezi nimi.

Cílem soutěže je vytvoření projektů budov, kde denní světlo a přísun čerstvého vzduchu přichází do objektu střechou prostřednictvím výrobků Velux a současně představují takové řešení, které je energeticky efektivní a zabezpečí trvale optimální vnitřní prostředí pro zdravé a pohodlné užívání.

Studenti měli možnost porovnat své schopnosti a dovednosti s ostatními soutěžícími a také pohovořit o svých projektech s odbornou porotou, která je složena z renomovaných architektů. Ti nehodnotí pouze správné použití výrobků firmy, ale kladou důraz na kvalitní architekturu. Výlet do Brna jsme si všichni užili nejenom při vyhlašování soutěže, ale také při komentované prohlídce vily Stiassni a na světové výstavě kosmonautiky Cosmos Discovery. Je jen škoda, že se nezapojilo více studentů. Tak odhoďte stud, pojďte do toho a ukažte, co ve vás je!

Děkujeme za reprezentaci školy.

Ing. Silvie Kempová za vyučující POS a KOC