Ve čtvrtek 8. 9. 2022 vyrazili studenti třídy 2. B, 2. L a 4. G na festival Art & Science, který pořádala Vysoká škola báňská. Šlo o festival plný pokusů, techniky a soutěží, kde se jednotlivé fakulty prezentovaly formou workshopů a komentovaných ukázek. Mezi oblíbené činnosti patřila ukázka reálného bydlení, které bylo prošpikované novými technologiemi, řízení formule v simulátoru nebo složení puzzle ze stavebních výkresů či 3D modelu rodinného domku. Někdo pozoroval dalekohledem Slunce, další se snažili udržet rovnováhu na divnokolech nebo přežít na laser game.

A protože naši studenti mají soutěživého ducha, zapojily se dva pětičlenné týmy ze tříd 2. B a 2. L do hlavní soutěže s názvem Vzpoura robotů. Nejprve museli splnit 7 úkolů. První zastávka byla u mikroskopu, pod jehož zvětšovacím sklem měli poznat rostliny a hmyz. Dalším úkolem bylo postavení dřevěného mostu nebo rozeznání značek s různými označeními. Na dalším stanovišti studenti odpovídali na kvízové otázky týkající se dronů. Zajímavou zkušeností bylo ovládání robotického ramene, pomocí kterého byly posunovány vybrané předměty.

Pokud studenti správně splnili zadané úkoly, získali razítka, za která si mohli vybrat nezvyklé součástky, jako nanukové dřívko, kartáč na nádobí, drátky, trubičky, fólie, baterie a další podivnosti, které sloužily k sestavení tří robotů. Cílem bylo dostat svého robota ze startovní kóje co nejrychleji po nakloněné desce do vytvořeného otvoru. To nebylo vůbec jednoduché. Někteří roboti neposlouchali, a nechtěli se ani s pomocí vibračního motorku rozjet. Celkem proběhly tři rozjížďky – v každé soutěžilo 15 robotů, z nichž postupovaly tři nejrychlejší kyberkreace. Do závěrečné, devítičlenné rozjížďky se probojovala obě družstva a úžasné 3. místo obsadil dream team třídy 2. B ve složení Stella Rojíčková, Václav Hladík, Richard Kunát, Ondřej Kubica a David Tvarůžka. Gratulujeme!

Myslíme si, že si tuto akci všichni parádně užili 😊.

Mgr. Renáta Nevečeřalová, Ing. Miroslava Moravcová, Ing. Silvie Kempová

2022_SPŠS Ostrava na Art & Science 2022_SPŠS Ostrava na Art & Science 2022_SPŠS Ostrava na Art & Science 2022_SPŠS Ostrava na Art & Science 2022_SPŠS Ostrava na Art & Science 2022_SPŠS Ostrava na Art & Science 2022_SPŠS Ostrava na Art & Science 2022_SPŠS Ostrava na Art & Science 2022_SPŠS Ostrava na Art & Science 2022_SPŠS Ostrava na Art & Science 2022_SPŠS Ostrava na Art & Science 2022_SPŠS Ostrava na Art & Science 2022_SPŠS Ostrava na Art & Science