Záleží vám na stavu ovzduší naší planety? Pokud ano, můžete hned pomoci! Stačí přispět částkou 23 Kč do 30. 1. 2020.

Příspěvková organizace #TeamTrees je tým několika nadšenců, kteří se rozhodli zasadit 20 miliónů virtuálních stromů do roku 2020. Tuto organizaci vedou americký inženýr a investor Mark Rober a filantrop Jimmy Donaldson. #TeamTrees je transparentní a zobrazuje všechny zaslané příspěvky na svých webových stránkách (https://teamtrees.org/).

Jak sazení stromů probíhá? Všechny peníze, jež tato organizace obdrží, budou zaslány do Arbor Day nadace (založena byla v roce 1972 v Nebrasce Johnem Rosenowem). Tato charita slibuje za každý jeden americký dolar přesně jeden zasazený strom. Počet virtuálních stromků nasbíraných do ledna 2020 budek sázen až do konce roku 2022. Stromy mají zakrýt plochu 180 km čtverečních. Tady však plány #TeamTrees nekončí, se sázením chtějí pokračovat i po dosažení určeného cíle.

A kdo všechno už přispěl? Zatím největší příspěvek poslali Tobi Lutke (Zakladatel Shopify), a to neuvěřitelných 1 000 001 amerických dolarů, a Elon Musk  (zakladatel elektromobilky Tesla a vesmírného programu SpaceX) $ 1.000.000.

Proč by nás to mělo zajímat? Nejen že se jedná o pozitivní sbírku, která aspoň z malé části nahradí škody požárů v Amazonii, Austrálii a v sibiřských lesích, ale zároveň je to výzva pro politiky a velké korporace, aby se víc starali o ochranu přírody. Zároveň je to také vyřčení našeho názoru, našeho hlasu, jenž probudí další. Je to naše planeta a je jen jedna, nejde změnit vše, ale i malá bitva se přičítá k velkému vítězství.

Uvedenou sumu nebo její libovolný násobek prosím přineste do kabinetu výchovného poradce.

Mgr. Eva Jeništová a Matyáš Dudek, 2. B