Na začátku června mohli studenti navštívit rozestavěný kampus Ostravské univerzity na Černé louce. Jde o dispozičně zajímavý objekt, který bude sloužit potřebám univerzity, ale také veřejnosti.

Areál disponuje podzemním parkovištěm s kapacitou 155 stání, ale především různými sportovišti na jednom místě. Jde o tři basketbalová hřiště, gymnastický a aerobní sál, horolezeckou stěnu nebo posilovny. Ve venkovním prostoru se nachází speciální chodník pro bosou chůzi i kurt na plážový volejbal a v prostoru venkovního oválu je vybudována dráha pro in-line bruslení. V budově se nachází také učebny a přednáškové sály, ale hlavně špičkové výzkumné centrum ve formě fyziologické a biomechanické laboratoře.

Celou stavbou studenty provázel Ing. Pavel Hynčica, který doplnil vizuální prohlídku stavby zajímavým odborným výkladem, za což mu velmi děkujeme.

Ing. Silvie Kempová

Studenti SPŠS Ostrava si prohlédli rozestavněný kampus na Černé louce Studenti SPŠS Ostrava si prohlédli rozestavněný kampus na Černé louce Studenti SPŠS Ostrava si prohlédli rozestavněný kampus na Černé louce Studenti SPŠS Ostrava si prohlédli rozestavněný kampus na Černé louce Studenti SPŠS Ostrava si prohlédli rozestavněný kampus na Černé louce Studenti SPŠS Ostrava si prohlédli rozestavněný kampus na Černé louce Studenti SPŠS Ostrava si prohlédli rozestavněný kampus na Černé louce Studenti SPŠS Ostrava si prohlédli rozestavněný kampus na Černé louce Studenti SPŠS Ostrava si prohlédli rozestavněný kampus na Černé louce Studenti SPŠS Ostrava si prohlédli rozestavněný kampus na Černé louce