V dubnu proběhlo školní kolo Středoškolské odborné činnosti v kategorii učební pomůcky. Každý modelář ví, že vytvoření modelu je náročné na trpělivost a preciznost. Tyto vlastnosti nechyběly 20 studentům třídy 3. A, ze kterých do užšího finále postoupilo deset. Jejich modely jste mohli obdivovat ve vstupní aule školy.

Porota, složená z členů pedagogického sboru, vybrala na stupně vítězů tři nejlepší práce. Bronzovou příčku obsadila Růžena Mackovíková s modelem vegetační ploché střechy, stříbro získala Monika Maroszová za model podlahového vytápění a porotu nejvíce oslnil model betonové krytiny Zuzany Vlodarské.

A co studenty během vytváření svého modelu nejvíce potrápilo? Špatný výběr laku, který nedržel na podkladu, tupý nůž při řezání kartonu, špatně zvolené měřítko, slepení dílů bez vyřezání otvorů, zničení nožů při řezání houbiček na nádobí, přesné spojení jednotlivých dílů, odlepování a kroucení nalepených částí… I přes tato úskalí se však studentům podařilo vytvořit krásné modely, které je možné použít jako názornou ukázku v hodinách pozemního stavitelství.

Ing. Eva Kauzlaričová a Ing. Silvie Kempová

SOČ na SPŠS Ostrava SOČ na SPŠS Ostrava SOČ na SPŠS Ostrava SOČ na SPŠS Ostrava