Výlet na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně, zámek Velké Losiny a do města Šumperk

V sobotu 2. 10. 2021 uspořádal Středoškolský klub ASK ČR při SPŠ stavební v Ostravě výlet na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně, zámek Velké Losiny a do města Šumperk. Výletu se zúčastnili studenti ze třídy 1. A, 1. L, 3. B a 4. B.

Na Dlouhých stráních jsme se dozvěděli, jaké druhy vodních elektráren máme a na jakém principu přímo tato přečerpávací funguje. Nahlédli jsme se také do podzemí na turbíny, které mají na délku přibližně 27 metrů. Následně jsme se vydali podívat přímo na dolní a horní nádrž. K naší smůle byla u horní nádrže mlha a dost foukalo, neměli jsme tudíž žádný výhled.

Na zámku Velké Losiny jsme se dozvěděli něco o historii, o předešlých majitelích, ale také jsme měli možnost se podívat do nádherných zámeckých zahrad. Před prohlídkou jsme zaskočili do velkolosinské pralinkárny pro něco dobrého na zub.

Výletový den jsme zakončili ve městě Šumperk, kde jsme s pomocí pracovního listu objevovali architektonické památky a prozkoumali také místní kavárny.

Mgr. Petr Seidler a Míša Hlubková (3. B)

SPŠS Ostrava na výletě v Dlouhých stráních  SPŠS Ostrava na výletě v Dlouhých stráních  SPŠS Ostrava na výletě v Dlouhých stráních SPŠS Ostrava na výletě v Dlouhých stráních  SPŠS Ostrava na výletě v Dlouhých stráních  SPŠS Ostrava na výletě v Dlouhých stráních  SPŠS Ostrava na výletě v Dlouhých stráních  SPŠS Ostrava na výletě v Dlouhých stráních SPŠS Ostrava na výletě v Dlouhých stráních