Speciálním partnerem letošního ročníku soutěže je státní podnik Povodí Odry, proto bylo tématem vytvoření modelu „Vodní nádrže NADĚJE“. Naši školu reprezentovala dvě družstva. První skupinu tvořili nováčci ze třídy 1. B: Matyáš Dudek, Lukáš Hrubý, Mikuláš Müller, Lukáš Ramach a Alexej Subik. Chlapci si vedli velmi zdatně, ale bohužel to na finále nestačilo. Druhý model vytvořily studentky z 3. A, Kateřina Čajanová a Adéla Ulenfeldová, které měly zkušenosti z předcházejícího ročníku a dokonale je využily, neboť se jim podařilo opět postoupit mezi nejlepší!

V lednu byl svazem výrobců vlnitých lepenek vyhlášen 13. ročník soutěže Stavíme z vlnité lepenky. Do soutěže se zapojilo 28 středních průmyslových škol stavebních a vzniklo 28 modelů. Soutěžící museli na stavbu modelu použít kromě nového materiálu také použitou vlnitou lepenku a v soutěžním modelu muselo být vidět vnitřní uspořádání stavby. Do 17. května bylo potřeba dokončit a vyfotit model přehrady. Ze zaslaných fotografií vybírá odborná porota šest nejlepších, které postoupí do celostátního kola.

Stavba modelů obou skupin byla časově velmi náročná a představovala přibližně 200 hodin trpělivé práce. Pro děvčata práce ještě nekončí, neboť ještě musí vytvořit transportní obal, ve kterém bude model přepraven na vodní nádrž Šance, kde budou muset svou práci představit formou prezentace a budou muset splnit ještě další požadavek, a to prezentování tématu týkajícího se vlnité lepenky a jejích vlastností.

Všem děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a děvčatům přejeme ve finálovém kole, které proběhne 19. června, co nejlepší umístění. Držíme palce!

Za učitele POS a KOC Ing. Silvie Kempová