Svazem výrobců vlnitých lepenek bylo vyhlášeno v soutěži Stavby z vlnité lepenky téma Národní knihovna České republiky. Do velkého finále, které se uskutečnilo 13. června 2018 v Zrcadlové kapli Klementina, sídle Národní knihovny České republiky, se dostalo pouze šest nejlepších a my jsme opět byli mezi nimi. Za to můžeme poděkovat Kateřině Čajanové (2. A), Janu Pytlíkovi (4. L) a Adéle Ulenfeldové (2. A) – ti strávili minimálně 200 hodin nad vytvořením překrásného modelu, který obsadil nádherné třetí místo.

Letošní 12. ročník přinesl několik novinek. Soutěžící museli na stavbu modelu použít kromě nového materiálu také použitou vlnitou lepenku a v soutěžním modelu muselo být vidět vnitřní uspořádání stavby. Tuto výzvu přijalo 28 středních průmyslových škol stavebních a vzniklo 32 modelů.

Pro šest finalistů po dokončení stavby práce neskončila, museli ještě vytvořit transportní obal pro převoz modelu do Klementina. Dalším požadavkem byla účast v nové soutěžní kategorii, a to o nejlepší prezentaci související s vlnitou lepenkou a jejími vlastnostmi. Jan Pytlík si z nabízených témat vybral „Vlnitá lepenka se vyrábí z obnovitelných zdrojů v rámci trvalé udržitelnosti“ a obsadil vynikající 1. místo.

Všichni tři soutěžící zaslouží obdiv a naše díky za trpělivost, originalitu a chuť udělat něco navíc. Práce všech finalistů budou vystaveny až do konce prázdnin v budově Národní knihovny v Praze a na následujícím odkazu Studia 6 České televize můžete tyto nádherné modely obdivovat:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/218411010100613/video/626353

Ing. Silvie Kempová