O víkendu jsme navštívili metropoli na Dunaji. Nejdříve jsme obdivovali architektonickou památku Gasometer – bývalé plynojemy, které dnes slouží jako studentské kulturně-společenské centrum a se svou jedinečnou přestavbou patří mezi nejzajímavější stavby dnešní Vídně.

Poté jsme se metrem přepravili do centra města a prošli jsme se k náměstí M. Terezie. A když už jsme byli poblíž, zaskočili jsme i do muzeí, přírodovědeckého a uměleckohistorického. Pak už naše kroky vedly do centra města k bývalé císařské rezidenci Hofburg (se všemi náměstími a světoznámou jízdárnou) a k dalším známým památkám, jako třeba k chrámu sv. Štěpána, k budově Státní opery, do kostelů, do kaváren… a ani nebyla moc zima 😊.

Poté se naším cílem staly hlavní a největší vánoční trhy před vídeňskou radnicí, kde měli všichni účastníci zájezdu možnost se projít, obdivovat krásu nazdobeného města a načerpat okouzlující atmosféru této tradiční vídeňské akce. A nejen to… mohli také nakoupit nějaké originální vánoční dárky, nabízející se v nekonečném proudu všelijakých stánků s vánoční tematikou.

Mgr. Patrik Pavelka

Vídeň SPŠS OStrava Vídeň SPŠS OStrava Vídeň SPŠS OStrava Vídeň SPŠS OStrava Vídeň SPŠS OStrava Vídeň SPŠS OStrava Vídeň SPŠS OStrava Vídeň SPŠS OStrava