Minulý čtvrtek jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže Projektování v ArchiCADu v Českých Budějovicích a byl to neuvěřitelný zážitek. Naši školu reprezentovali Josef Kovalčík a Ondřej Gelnar, který získal v obrovské konkurenci účastníků z ČR i SR úžasné 15. místo!

Soutěž je otevřená pro všechny grafické programy určené pro projektování pozemních staveb: ArchiCAD, Revit nebo Alllplan. Organizátor – SPŠ stavební České Budějovice – oslovuje všechny střední školy v ČR a na Slovensku, které poskytují vzdělávání ve studijním oboru stavebnictví, resp. pozemní stavitelství. Do 19. ročníku podalo přihlášku 21 škol z České a Slovenské republiky. Z každé školy se účastnili 2 žáci s pedagogickým doprovodem, který se stal členem poroty. Naši školu letos reprezentovali Ondřej Gelnar (4. A) a Josef Kovalčík (4. C), do Českých Budějovic je doprovázela Ing. Markéta Kubicová.

V mezinárodním kole soutěže, které se konalo 23. 3. 2023 v Českých Budějovicích, změřilo své síly 42 vybraných nejlepších žáků. Soutěžící měli za úkol během 3 hodin (180 minut) vytvořit na základě zadání ve zvoleném programu prostorový model domu. Z tohoto modelu vygenerovat půdorysy, řez, pohledy a 3D náhled v perspektivě. Všechna zobrazení připravili pro tisk na papír formátu A1.

Mimochodem, umíš vytvořit prostorový model domu a nezalekneš se časového limitu ani dramatické atmosféry soutěže? Jestli sis právě odpověděl, že ano, můžeš s námi příští rok projektovat v Budějovicích i ty! Získáš cenné zkušenosti, upgraduješ své schopnosti a poznáš lidi, které baví ArchiCAD. Už se těšíme na tvou účast!

PS: Stačí projektovat jako polobůh xD…