Kryštof Zelenkov (2. A)

Úspěchy:
4krát účast na Mistrovství světa juniorů v kickboxu v Itálii – 2 zlaté a 3 stříbrné medaile v kategorii kickbox semi-contact a light-contact (váha do 63 a 67 kg); účast na Mistrovství Evropy juniorů v kickboxu v Maďarsku – 2krát 1. místo v kategorii semi-contact (váha do 63 a 67 kg).

Jak jsi s kickboxem začínal?

Začínal jsem v 8. Ze začátku jsem trénoval 3krát týdně, pak už každý den. Začínal jsem u trenéra Venery, který je odchovancem mého současného trenéra. Nejdříve jsem se naučil základy kickboxu a akrobacie. Po 3 letech jsem přestoupil k trenéru Kotlárovi a zůstal dodnes.

Co byl tvůj první větší úspěch?

Jeden z prvních větších úspěchů bylo 1. místo v Německu jako kvalifikace na MS v Itálii, kde jsem pak získal 1. a 2. místo. Byl jsem poprvé někde takhle daleko, byl jsem proto trochu nervózní. V prvním zápase jsem nastoupil proti domácímu soupeři, který měl docela velkou podporu fanoušků. Ze začátku mi to trochu vadilo, ale asi po 20 vteřinách jsem to přestal vnímat. Pak už jsem jen čekal na další zápasy a v mezičase se protahoval. Nakonec za mnou přišel jeden z našich vedoucích, který nás pozval na tento turnaj, a poblahopřál mi.

Jak vypadají tréninky?

Nejdříve se protáhneme a máme rozcvičku. Začínáme různými kombinacemi, většinou jedeme na obránce a útočníka. Dva měsíce před velkým turnajem zkoušíme v 2. půli tréninku souboje.

Co tě na kickboxu nejvíce baví?

Nejvíc mě samozřejmě baví vyhrávat. Ten pocit, když mi rozhodčí zvedne ruku nad hlavu…Nebo když na protivníka použiju nějakou novou kombinaci kopů a úderů, která se často nevidí. Rád zkouším nové techniky.

Znáš osobně nějakého šampióna? Co na něm obdivuješ?

Znám osobně jednoho bývalého kickboxera, říkalo se mu Alex, který se tím i nějakou dobu živil – zápasil v Asii. Na mistrovství světa jsem potkal mistra z USA, jednoho z největších kickboxerů vůbec. U mistra z Itálie jsem obdivoval jeho rychlost a dokonalou techniku. Každý jeho zápas byla show. Dělal různé triky, hrál si se soupeři, jako kdyby byl na tréninku. To na něm asi nejvíc obdivuju.

Plánuješ pokračovat v kickboxu i za dospělé?

Chtěl bych, ale budoucnost našeho klubu je nejistá, protože je čím dál tím méně členů.

Jak se ti daří skloubit náročnou tréninkovou přípravu se školou?

Na vysvědčení mi zatím vychází dvojky, trojky, takže tréninky a zápasy s učením stíhám.