Ve středu 19. 6. 2019 jsme se vydali na jednodenní výlet do naší stověžaté Prahy, abychom si převzali bronzové a stříbrné medaile na slavnostní ceremonii DofE. A protože jsme celý rok poctivě makali a plnili naše stanovené cíle, byla tahle odměna v podobě medailí opravdu zasloužená!

Než jsme se však hodili do gala, zajeli jsme na exkurzi do České televize. Průvodkyní nám byla velmi sympatická a milá reportérka Soňa, která nám celou budovu představila, ukázala nám různá studia, vysvětlila, jak to všechno funguje, a ochotně a trpělivě odpovídala na naše četné dotazy. Nakonec se nám poštěstilo dostat se i do živého vysílání! Pak už však následovalo to nejdůležitější z celého dne – naše slavnostní ceremonie, která probíhala v nádherném prostředí Brožíkova sálu na Staroměstské radnici. Ceremonie byla zahájena znělkou na dudy, ze které nám všem běhal mráz po zádech. Bronzové a stříbrné medaile včetně certifikátů jsme si převzali od významných osobností, jako jsou návrhářka Klára Nademlýnská či zástupkyně Innogy. Celou slávu nakonec uzavřel opět dudák.

Protože nám počasí přálo, vyrazili jsme ještě do ulic prozkoumat krásy Prahy. Navštívili jsme různé památky, mimo jiné Werichovu vilu či Mosteckou věž, Národní divadlo, samozřejmě Karlův most a Pražský hrad. A že jsme přijeli domů pozdě v noci? To nikomu nevadilo ani v nejmenším. Byl to zkrátka nezapomenutelný zážitek!

Mgr. Tereza Bedřichová