Ve dnech 27. 4. – 29. 4. 2018 se naše škola zúčastnila již třináctého ročníku mezinárodní soutěže IG5 (International Geodetic Pentathlon), pořádané Strednou priemyselnou školou stavebnou v Žilině. Soutěže se zúčastnilo celkem 31 týmů z ČR, Slovenska a Maďarska. Naši školu reprezentovalo jen jedno družstvo, a to ve složení: Jakub Jurosz (3. G), Mikuláš Vyhnák (2. G) a Tereza Neoralová (2. G).

Po pátečním programu s lidovými písněmi, prohlídkou města a dvěma kvízy se nám ráno nevstávalo zrovna lehce. Velmi časně jsme byli společně s první polovinou soutěžících převezeni autobusem na start. Trasa závodu je až do poslední chvíle přísně utajena, a proto jsme až při samotném startu dostali papír se souřadnicemi, podle kterých jsme běželi asi 14 km dlouhou trasu. Na trase nás čekalo pět stanovišť: horizontace + centrace, nivelace, výpočet výměr, trigonometrie a spojování dvojic které spolu nějakým způsobem souvisí (historie a všeobecné znalosti v geodezii).

V cíli nás čekal dobrý guláš a odpočinek po náročném dnu. Večer, věnovaný společenskému programu s ostatními školami, vyvrcholil závěrečným vyhlášením výsledků. Jak to tedy dopadlo? Náš tým se umístil v pěkné první polovině soutěžících družstev!

Tereza Neoralová, 2. G