Vynikajícího výsledku dosáhli studenti naší školy v celostátním kole matematické soutěže středních škol, které se konalo dne 25. 3. 2022 na ISŠ Na Jízdárně. Studenti bojovali se zadáním náročných příkladů v kategoriích podle svých studijních ročníků. Úspěšným řešitelem se stane student, který získá alespoň 15 bodů z 25 možných.

Obzvláště úspěšní byli studenti 3. ročníku Lukáš Šenkeřík (3. L) a Antonín Polách (3. B). Lukáš Šenkeřík vybojoval se ziskem 18 bodů 6. místo a v těsném závěsu za ním skončil na 8. místě Antonín Polách se ziskem 17 bodů. Náročnost soutěže podtrhuje fakt, že v této kategorii bylo pouze 15 úspěšných řešitelů ze 127 účastníků z celé republiky.

Ale neztratili se ani ostatní. V kategorii 1. ročníků byl úspěšným řešitelem Matěj Matuška (1. L), který obsadil 27. místo ze 154 soutěžících. V kategorii 2. ročníků dosáhl Kryštof Leska (2. B) na 28. místo z 268 řešitelů. Zabojovali také Kevin Wrobel a Jan Gintner (4. L), kteří jako úspěšní řešitelé obsadili 34. a 36. místo z 53 účastníků.

Vyučující matematiky děkují všem studentům, kteří se celostátního kola zúčastnili, za úspěšnou reprezentaci školy.                       

Mgr. Vítězslav Myška