První říjnový týden vyrazila naše třída 4. G na exkurzi do Prahy. Hned po příjezdu jsme se ubytovali v hotelu Olga, který se nachází nedaleko holešovického výstaviště. Odpoledne jsme to vzali přes Loretu na Pražský hrad a musíme přiznat, že to bylo s velkou parádou. Na Hrad jsme se sice kvůli summitu evropských lídrů nedostali, ale kdo zase viděl odstřelovače na střechách a nesčetné policejní hlídky téměř na každém kroku? Naším dalším cílem byl Petřín, kam jsme se vyvezli lanovou dráhou. Zašli jsme se zasmát zdeformovaným tělům spolužáků do zrcadlového sálu a také jsme vyšlápli na samotnou rozhlednu alias malou Eiffelovku.

Další den ráno nás na Malé Straně uvítala krásná Valdštejnská zahrada, odkud vedly naše kroky do budovy Senátu Parlamentu České republiky.  Bezpečnostní kontrolou jsme prošli všichni, takže nic nebránilo komentované prohlídce prostorů bývalého paláce Albrechta z Valdštejna.

Pak nás čekalo několik klasických zastávek: Karlův most, Staroměstské náměstí s orlojem, kostel sv. Cyrila a Metoděje, v jehož kryptě bojovali výsadkáři operace Anthropoid, a nakonec Slavín na Vyšehradě, odkud se nám otevřel krásný výhled na řeku Vltavu.

Poslední den jsme si zajeli do Národního technického muzea na Letné. V suterénu budovy nás průvodce provedl umělými důlními chodbami. Za zmínku stojí například model ostravských důlních chodeb, které byly ze všech nejužší. Chodby nám připomněly, že „všude dobře, v Ostravě nejlépe“, a tak jsme se nakonec rádi vraceli domů…

Martin Kundrát, 4. G

Geodeti SPŠS Ostrava v Praze Geodeti SPŠS Ostrava v Praze Geodeti SPŠS Ostrava v Praze Geodeti SPŠS Ostrava v Praze Geodeti SPŠS Ostrava v Praze Geodeti SPŠS Ostrava v Praze