Koncem listopadu jsme pořádali tradiční turnaje ve florbalu. Chlapce čekalo základní kolo o postup do okresního finále, děvčata přímo okresní finále.

Hoši excelentně zvládli na horké domácí palubovce těžkou roli favorita. Ovládli úvodní zápas proti OA z Poruby (10:0), skvěle takticky „vyšachovali“ strojní průmyslovku (2:1) a nedali šanci BPA (bezpečnostně právní akademii). V postupovém utkání nám přišla na pomoc paní „Štěstěna“. „Kratochvílka“ (SPŠEI) byla favoritem a herně tuto roli potvrzovala. Stavebka však dvěma „slepenými“ góly dostala soupeře do úzkých. Ten hned v úvodu druhé půle snížil, a utkání tak zdramatizoval. Domácí mužstvo však změnu nepřipustilo! Bojovností, srdíčkem a výborným výkonem brankářů jsme si už postup do okresního finále vzít nenechali.

To děvčata šla do turnaje s jiným cílem. Po loňské premiéře (ne moc úspěšné) na postup do dalšího kola rozhodně nemyslela. Dívky trošku během podzimu potrénovaly… a výsledek se dostavil. Se všemi soupeřkami dokázaly hrát vyrovnané partie. Než však spadla z holek počáteční nervozita v úvodním zápase s „Tigridem“ (gymnázium), už bylo hodně co dotahovat. Taky že nedotáhly (3:4). Nedotáhly ani druhé utkání proti BPA (0:5). To ve třetím zápase proti SŠ Příčné naše vedly! Dlouho. Závěr zápasu však nezvládly. Porážka 2:6 je příliš krutá. Vzhledem k tomu, že nemají ve své sestavě žádnou „profesionálku“, zaslouží přesto obdiv i uznání! Za rok se znovu o první vítězství porvou!

Mgr. Radim Břežný