V letošním roce se konal již 13. ročník soutěže „Život pod střechou“, jejímž organizátorem je firma Velux, výrobce střešních oken. Celostátní kolo soutěže, do kterého postoupilo více než 70 projektů ze středních stavebních škol z celé republiky, se konalo 15. června 2017 v Místodržitelském paláci Moravské galerie v Brně. Naši školu zde reprezentovaly samé dívky, Anna Bortlíková, Karin Hájková a Kateřina Poislová.

Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie. V kategorii „Freestyle“ naši školu zastupovala Anna Bortlíková ze 4. B, která ze školního kola postoupila s projektem občanské stavby, a to návrhem projekční kanceláře. Ve druhé kategorii „Návrh rodinného domu na určeném pozemku“ uplatnily své znalosti Karin Hájková a Kateřina Poislová z 3. S.

Studentky měly možnost porovnat své schopnosti a vědomosti s ostatními soutěžícími z České republiky a také pohovořit o svých pracích s odbornou porotou, která je složena z renomovaných architektů. Porotci nehodnotí pouze správné použití výrobků firmy, ale kladou důraz na kvalitní architekturu. Všechny tři studentky se v konkurenci ostatních škol neztratily a nejenom jejich práce si můžete prohlédnout v publikaci, kterou organizátor soutěže u příležitosti celostátního kola vydal.

Děkujeme za reprezentaci školy.  

Za vyučující KOC a POS Ing. Silvie Kempová