Soutěž je otevřená pro všechny grafické programy určené pro projektování pozemních staveb: ArchiCAD v.20 až v.22, Revit 2017 nebo Allplan 2018. Organizátor, SPŠ stavební České Budějovice, oslovuje všechny střední školy v ČR poskytující vzdělávání ve studijním oboru pozemní stavitelství. Do 18. ročníku podalo přihlášku 26 škol z České a Slovenské republiky. Z každé školy se účastnili 2 žáci s pedagogickým doprovodem, který se stal členem poroty. Naši školu letos reprezentovali Ondřej Legerský (4. B) a Vojtěch Niedermertl (4. A) s Ing. Markétou Kubicovou.

Soutěž je organizována tak, aby při hodnocení soutěžní práce nebylo členům poroty známo jméno zpracovatele a příslušnost ke škole. V celostátním kole soutěže, které se konalo 20. 3. 2019 v Českých Budějovicích, změřilo své síly 52 vybraných nejlepších žáků. Soutěžící měli za úkol během 3 hodin vytvořit na základě zadání ve zvoleném programu prostorový model domu, z tohoto modelu vygenerovat půdorys, řez, 4 pohledy a 3D náhled v axonometrii nebo perspektivě. Všechna zobrazení připravili pro tisk na papír formátu A1.

Vojtěch Niedermertl zvítězil s celkovým počtem 205 bodů, a to s náskokem 49 bodů před ostatními soutěžícími. Navázal tak na úspěchy z minulých let, kdy se SPŠ stavební Ostrava stabilně umisťovala vždy v první desítce soutěžících!

 

K vynikajícímu výkonu blahopřejí učitelé odborných předmětů KOC a CAD.

Ing. Markéta Kubicová