Američtí piloti nás seznamovali s NATO

V pátek 18. 9. 2020 naši školu navštívili piloti letounu KC-135 Stratotanker. V rámci dnů NATO přišli našim studentům představit nejen letoun, ale taky své povolání.

Přednáška se konala ve třídách 3. L a 4. L. Piloti studentům nejdříve vysvětlili, jak samotný letoun KC-135 Stratotanker funguje, popsali specifika jeho konstrukce, nároky na posádku a své vysvětlování doplnili o poutavé video z letu. Zajímavá a překvapivá byly nejen informace o množství nákladu, který letoun unese, nebo o doletové době, ale hlavně schopnost letounu doplňovat za letu palivo jiným letounům.

Přednášku piloti doplnili i o zajímavé informace a principy fungování vojenského letectva Spojených států. Nezapomněli zmínit, co je třeba studovat, aby se student mohl jednou stát pilotem i náročnost samotného výcviku. Nejzajímavější byly samozřejmě vlastní zkušenosti a zážitky pilotů, když po přednášce ochotně odpovídali na naše četné dotazy. Na závěr se s námi také ochotně vyfotili a předali nám upomínkovou plaketu, kterou pro nás podepsali.

Mgr. Tereza Bedřichováv