Dne 10. května 2019 v aule Vysoké školy báňské v Ostravě-Porubě proběhlo krajské kolo této soutěže, do kterého se probojovali Matěj Kučera (4. A) s projektem požární zbrojnice a Daniel Hašek (4. S) s projektem kavárny s cukrárnou. Oba porotě předvedli skvělé projekty, které doplnili prezentací a průlety budovou.

Daniel vybojoval 2. místo a Matěj obsadil 1. místo s postupem do celostátního kola, které se konalo od 14. do 16. června 2019 na Mendelově gymnáziu a Slezské univerzitě v Opavě. A výsledek? V kategorii 11 – Stavebnictví, architektura a design interiérů skončil Matěj Kučera na 5. místě v konkurenci dalších 15 soutěžících!

Na tento úspěch chtějí určitě navázat tři studenti 3. ročníku: Barbora Paletová (3. B), Tomáš Holub (3. B) a Daniel Hynčica (3. A), kteří si v úterý 18. 6. 2019 vyzkoušeli ve školním kole svou první prezentaci, ve které předvedli projekt rodinného domu, vytvořený v rámci ročníkového projektu. Všichni příjemně překvapili kreativními myšlenkami, originálním návrhem a nápaditým zpracováním prezentace.

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Za komisi POS a KOC Ing. Silvie Kempová