Učební plány a ŠVP

Geodeti na VŠB

Odborné předměty

Pomůcky

2022_SPŠS Ostrava na Art & Science

Aktivity

Kurzy

Žáci naší školy v prvním ročníku absolvují zimní výcvikový kurz s výukou lyžování nebo jízdy na snowboardu. Pro žáky druhého ročníku pravidelně připravujeme letní sportovní kurz se zaměřením na cykloturistiku, pěší turistiku, lezení apod.

Cykloturistický kurz SPŠS Ostrava 2022
Exkurze Karviná_Chotěbuz SPŠS Ostrava 2022

Exkurze

V průběhu studia se žáci účastní mnoha krátkodobých exkurzí v různých stavebních provozech, odborně zaměřených výstav a tématických besed. Ve čtvrtém ročníku žáci absolvují 3–4denní exkurzi po architektonických památkách Prahy a okolí.

Zahraniční zájezdy

V posledních dvou letech nás kovidová doba v této oblasti trochu přibrzdila. Tradičně jsme pořádali jednodenní zájezdy do předvánoční Vídně či na vánoční trhy Drážďany. Letos pořádáme jarní zájezd do Anglie.

Soutěže

Škola také pořádá pro své studenty mnoho soutěží v odborných znalostech a dovednostech např. projektování v grafickém programu ArchiCAD, středoškolskou odbornou činnost, matematické klání, soutěže v ovládání českého jazyka či cizích jazyků a v neposlední řadě také mnoho soutěží sportovních. Velmi oblíbená je fotografická soutěž pro širokou veřejnost.

Barevné dny

Soutěže neorganizuje jen učitelský sbor, ale letos se do organizace zapojila i studentská rada. Vymyslela úžasný projekt barevných dnů. Jednou za měsíc se celá škola oblékne do jedné barvy, vyfotí se a komise vyhodnotí nejlepší třídu. Takže už celá škola zčervenala, či se oblékla do halloweenských masek. Pozadu nezůstávají ani učitelé.

Halloween SPŠS Ostrava 2022

DofE

 

DofE je program je pro mládež ve věku od 14 do 24 let.

Spočívá v pravidelných aktivitám ve třech oblastech, každé z nich 1 hodinu týdně. Oblasti DofE jsou pohyb, dovednost a dobrovolnictví. Na závěr se obsolvuje týmová expedici v přírodě.

Jeden z počinů našeho „dofáka“ je vybudování harrachovského cyklotrailu.