Aktuality ze soutěží

Basketbalový turnaj na „stavebce“

Tradiční turnaj v basketbalu odborných škol se letos opět konal u nás. Domácí mužstvo, tentokrát netradičně ve smíšené sestavě, málem porazilo SPŠEI Kratochvílova (9:28), OA Mariánské Hory (17:20) a SPŠ Zengrova 1 (6:23). Do finále se tak naštěstí nedostalo… Ale příští rok se znovu o postup popereme! Máme totiž mladé perspektivní mužstvo…

Další mimořádný úspěch na celostátní úrovni

Druhé místo v projektování v systému Porotherm obsadila Anna Bortlíková v kategorii pro studenty čtvrtých ročníků, kteří navrhují projekt občanské stavby. Jde o prestižní celostátní „Soutěž o nejlepší projekt“, kterou v letošním roce už po osmé vyhlásila společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

Model Stezky nad vodou zvítězil

Finálové kolo a slavnostní vyhlášení výsledků 11. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky se uskutečnilo 23. června 2017 v brněnském Pavilonu Anthropos Moravského zemského muzea. Hlavním cílem organizátorů je propagace ekologického obalového materiálu – vlnité lepenky, která nezatěžuje životní prostředí. Cílem soutěže, do které bylo letos přihlášeno rekordních 30 škol z celé České republiky a celkem 44 modelů, je vytvořit model z tohoto materiálu. Jan Pytlík z 3. L v této celostátní soutěži zvítězil.

SOČ

Ve středu 22. 6. 2017 proběhlo školní kolo Středoškolské odborné činnosti pro 3. ročníky oboru stavebnictví. Do soutěže se přihlásili pouze tři odvážní, Karin Hájková, Jakub Maštalíř a Kateřina Poislová, všichni ale příjemně překvapili kreativními myšlenkami, originálním návrhem a nápaditým zpracováním prezentace.

New Karolina

Začátkem školního roku 2016/17 vyhlásila New Karolina Shopping Center Development, s. r. o. soutěž o vytvoření modelu tohoto obchodního centra. Soutěže se zúčastnily dva týmy z 2. L a 3. L pod vedením Ing. arch. Evy Melkusové.

Den zlých jazyků

Doplňovali text písně, seřazovali, hádali, překládali… a nakonec stanuli na stupních vítězů: Jakub Hanke a Jiří Bojda z 1. L, Kateřina Petrušková a Ivana Rybářová z 2. L a Daniel Král a Martin Bužek z 3. L. Jako by snad soutěžila jen lycea?!

Dámská jízda s Veluxem

V letošním roce se konal již 13. ročník soutěže „Život pod střechou“, jejímž organizátorem je firma Velux, výrobce střešních oken. Celostátní kolo soutěže, do kterého postoupilo více než 70 projektů ze středních stavebních škol z celé republiky, se konalo 15. června 2017 v Místodržitelském paláci Moravské galerie v Brně. Naši školu zde reprezentovaly samé dívky, Anna Bortlíková, Karin Hájková a Kateřina Poislová.

11. ročník studentské soutěže Ytong

Marek Vávra ze 4. A postoupil se svým projektem hotelu do celostátního kola soutěže Ytong! Ta je určena studentům 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních a středních i vyšších odborných škol stavebního směru. Soutěží se s ročníkovým projektem rodinného/bytového domu nebo občanské výstavby.

Soutěž o nejlepší projekt

Soutěž pro střední průmyslové školy stavební je pravidelně vyhlašována společností Wienerberger. Všichni studenti, kteří se ve školním kole umístili na předních příčkách, postupují do celostátního kola. První místa ve své kategorii obsadili Jakub Maštalíř a Marek Mlčoch.

Úspěch v celostátním kole matematické soutěže středních škol

Velice pěkného výsledku dosáhli studenti Jan Pytlík ze 3. L a Aleš Dvorský ze 4. L v celostátním kole matematické soutěže středních škol, které se konalo dne 31. 3. 2017 na ISŠ Na Jízdárně. Jan Pytlík se stal se ziskem 18 bodů z 25 možných úspěšným řešitelem a obsadil celkové 18. místo z 240 soutěžících celé republiky. Aleš Dvorský získal 9,5 bodu a umístil se na pěkném 30. místě ze 168 soutěžících.