Zprávy z akcí

Vernisáž fotosoutěže Škola základ života

V pondělí 27. 11. 2017 proběhla v KD Akord v Ostravě-Zábřehu vernisáž fotosoutěže Škola základ života, kde byli vyhodnoceni nejlepší fotografové tohoto ročníku. Vernisáže se zúčastnila celá řada významných hostů, například starosta městského obvodu Ostrava-Jih Bc. Martin Bednář, bývalý starosta městského obvodu Ostrava-Jih Mgr. Karel Sibinský a zastupitelka Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Ing. Lenka Fojtíková.

Nejkrásnější místa našeho kraje na fotografiích

Ve čtvrtek 8. 12. 2016 proběhla v DK Akord v Ostravě-Zábřehu vernisáž fotografií, na které byli vyhodnoceni nejlepší fotografové 7. ročníku fotografické soutěže pořádané naší školou. Letošním tématem byla Nejkrásnější místa Moravskoslezského kraje. Vernisáže se zúčastnila celá řada významných hostů, například vedoucí odboru kultury a školství městského obvodu Ostrava-Jih Ing. Gabriela Tóthová, DiS., a zastupitelka Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Ing. Lenka Fojtíková. Vernisáže se dále zúčastnili populární čeští herci David Prachař a Igor Chmela. Fotografie budou vystaveny v DK Akord do 15. 1. 2017.

Soutěž „Ekologická škola v Moravskoslezském kraji“

Dne 10. 11. 2016 se v prostorách koncertního sálu ostravské Janáčkovy konzervatoře konal již desátý ročník udělování titulu „Ekologická škola Moravskoslezského kraje“. Ve třech soutěžních kategoriích (MŠ, ZŠ a SŠ) se utkalo dohromady 50 škol. Naše škola se umístila mezi pěti nejúspěšnějšími a odnesla si poukaz na nákup experimentálního vybavení pro výuku přírodovědných předmětů i referenční list za mimořádné ekologické aktivity.

Promovaní inženýři

Slovy této známé písně se loučili se svými spolužáky a pedagogy v publiku účastníci letošní školní akademie, která se konala ve středu 16. 11. 2016. K vidění toho bylo spousta: veselé lidové tance, neuvěřitelné kreace s jojem, emotivní zpěv doprovázený hrou na kytaru, dramatické ukázky bojových umění, energický rockový koncert aj. Touto slavnostní akcí jsme si připomněli 65. výročí založení samostatné Střední průmyslové školy stavební v Ostravě.

Ve stověžatém srdci Evropy

Někdo v září zazáří, jiní vyráží… jako 4. A do Prahy.

Toulky pražskými ulicemi

Měsíc září není jen začátkem školního roku, ale je to také měsíc, kdy se třídy čtvrtých ročníků těší na třídenní maturitní exkurzi v Praze.

Návštěva v planetáriu

Dne 9. 9. 2016 navštívili žáci druhých ročníků oboru technického lycea a stavebnictví Planetárium Ostrava. V rámci exkurze jsme si nejprve prohlédli Experimentárium, které patří k nejatraktivnějším částem planetária.

Energokola v akci

Ve dnech 30. 5. až 3. 6. 2016 měli naši studenti díky spolupráci s VŠB-TUO jedinečnou příležitost vyzkoušet si tzv. energokola – rotopedy měnící pohybovou energii na elektrickou.

Ostrava vs. Opole 6:3

Dne 10. 6. 2016 se náš fotbalový tým utkal v malém fotbálku s týmem stavební školy v Opole (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu). Přestože to naši kluci neměli bez podpory fanoušků vůbec lehké, porazili opolské borce 6:3.

Mezinárodní geodetická soutěž IG5 v Lučenci

Ve dnech 15.–16. dubna 2016 se na Střední průmyslové škole Oskara Winklera v Lučenci konal desátý ročník International Geodetic Pentathlon IG5-2016 pro studenty středních škol s geodetickým zaměřením. Naši školu letos reprezentovalo jedno družstvo, a to ve složení: Beáta Búrová (4. G), Petr Kosík (4. G) a Tomáš Bražina (3. G).