Aktuality

Den otevřených dveří

V úterý 30. ledna 2018 od 14 do 16.30 hodin proběhne na naší škole den otevřených dveří.

Další hodina se Stuartem!

Kdy? 22. 1. od 12.40 hod. Kde? Učebna 117b. Přihlášky? Kabinet č. 209.

Naše Adéla Ulenfeldová stříbrná v boulderingu!

Ještě v době předvánočního shonu se studentka 2. A Adéla Ulenfeldová zúčastnila přeboru SŠ Ostravska v lezení na umělé stěně a skalních blocích bez lana několik metrů nad zemí. A dobře udělala!

Florbal – chlapci postoupili, děvčata se odrazila ode dna

Koncem listopadu jsme pořádali tradiční turnaje ve florbalu. Chlapce čekalo základní kolo o postup do okresního finále, děvčata přímo okresní finále.

Pojeďte s námi do Salcburska!

Nabídku poznávacího zájezdu, veškeré informace i přihlášku, najdete na: https://sites.google.com/a/stav-ova.cz/pav/3-rocnik. Zájezd je přednostně určen studentům 3. ročníků, ale mohou se zúčastnit i další. Přihlaste se co nejdříve, ať můžeme vyrazit!

Šach mat

V pondělí 11. prosince se uskutečnila šachová simultánka s Mgr. Myškou. Devět statečných se sice snažilo vzdorovat, ale přesto nakonec všichni museli před hráčským uměním svého učitele smeknout a kapitulovat.

Vernisáž fotosoutěže Škola základ života

V pondělí 27. 11. 2017 proběhla v KD Akord v Ostravě-Zábřehu vernisáž fotosoutěže Škola základ života, kde byli vyhodnoceni nejlepší fotografové tohoto ročníku. Vernisáže se zúčastnila celá řada významných hostů, například starosta městského obvodu Ostrava-Jih Bc. Martin Bednář, bývalý starosta městského obvodu Ostrava-Jih Mgr. Karel Sibinský a zastupitelka Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Ing. Lenka Fojtíková.

Šachová simultánka

V pondělí 11. prosince 2017 od 14.45 hod. se uskuteční v učebně č. 216 šachová simultánka s Mgr. Vítězslavem Myškou.

Zveme vítěze neformálních třídních turnajů nebo nasazené hráče, aby se přihlásili u Ing. Jiřího Rýznara.

I takoví jsme – pomáháme potřebným

Při příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby (17. 10. 2017) se naši studenti zapojili ve dnech 16. – 20. 10. 2017 do Krajské sbírky potravinové pomoci, a přispěli tak uživatelům sociálních služeb S.T.O.P., z.s., kam putovalo 48,10 kg potravin v hodnotě 2 017,30 Kč.

Soutěž s Diary o tablet

Dřímá ve Vás žurnalistický talent? Pak si můžete zasoutěžit s internetovým magazínem DiaryoftheWinners.cz, který vyhlašuje první ročník Soutěže s Diary o tablet a další hodnotné ceny. Soutěž bude probíhat od listopadu do března, nejlepší články budou poté zveřejněny na webových stránkách organizátorů.